"Az IT-felelősök a vállalat hálózati forgalmának 45 százalékát nem tudják azonosítani. Azzal sincsenek tisztában, milyen alkalmazások futnak a rendszerben.
A hálózatbiztonságért felelős informatikusok 80 százaléka szerint a cégük informatikai rendszerében alkalmazott tűzfal nem nyújt elegendő védelmet.”
Ezek a megdöbbentő mondatok ugyan egy 2018-ban publikált nemzetközi szakmai jelentésből származnak, de joggal feltételezzük, hogy a helyzet azóta sem javult.
Különösen nagy veszélyben vannak a költségekre különösen érzékeny kisvállalkozások, melyek gyakran az informatikai, különösen pedig a hálózatvédelmi kiadásaikon próbálnak takarékoskodni. Téves hozzáállás ez, hiszen az elmúlt években számtalanszor bebizonyosodott, hogy a kiberbűnözők stratégiája megváltozott, ma már a bankok, nagyvállalatok mellett a kisvállalkozások is a támadások kedvelt célpontjai.
Biztonság a cégen kívül
Hálózatbiztonsági megoldások a KKV-k számára
A kis- és középvállalkozások számára nem megfelelőek a bonyolult, állandó felügyeletet igénylő hálózatbiztonsági megoldások. Olyan átfogó, megfizethető, automatizált rendszereket igényelnek, melyek egyszerűen kezelhetővé és átláthatóvá teszi a hálózati infrastruktúrát. Fontos, hogy egy ilyen rendszer egyszerre nyújtson védelmet az adathalászat, a zsarolóvírusok és a többi kibertámadás ellen.
A Fortinet UTP (Unified Threat Protection – egységes fenyegetés elleni védelem) megoldása tökéletesen megfelel ezeknek a kritériumoknak. Az UTP csomag része a tűzfal, az antivírus/antispyware, az e-mail szűrés, a végpontvédelem, a web- és URL szűrés, a vezetéknélküli- és vezetékes kapcsolatok védelme, a malware védelem, a behatolás detektálás- és megelőzés, az alkalmazásvezérlés, a kétfaktoros hitelesítés, a biztonságos futtatókörnyezet (sandboxing), az SSL vizsgálat, és a VPN is.
Ellenőrzött forgalom
A Fortinet UTP, illetve az abban alkalmazott FortiGate tűzfal speciális tulajdonsága, hogy követni lehet az alkalmazások mozgását a hálózatban. Így bármelyik időpillanatban tudható, mi is folyik ott.
Sok dolgozó napjait nehezíti meg a túl szigorú hálózati korlátozás. Ma, amikor az emberek a legkülönbözőbb alkalmazásokat használják munkájuk során, komoly bosszúságot és jelentős időveszteséget okozhat egyes, fontos alkalmazások automatikus letiltása. A Fortinet UTP lehetővé teszi az egyes alkalmazások megvizsgálását, használatuk ideiglenes, vagy szelektív (akár egyetlen felhasználó korlátozott) engedélyezését.
Biztonságossá tett WiFi
A nagy irodákban a legtöbben még ma is a vezetékes hálózaton keresztül kapcsolódnak az informatikai rendszerbe. A KKV-k világában és home office-ban viszont a vezeték nélküli (WiFi) kapcsolódás az általános. Miközben a WiFi használata rendkívül kényelmes, fontos tudni, hogy a legsérülékenyebb, a legkönnyebben kompromittálható, és a legnehezebben védhető pontja a hálózatnak. Az okoseszközök, és az IoT világában egyre több és több, részben nem professzionális használatra szánt eszköz csatlakozik, munkahelyi szinten is WiFi-n keresztül.
A vezetéknélküli, ezen belül a WiFi kapcsolatok biztonságát a Fortinet egyszerűen menedzselhető és rugalmasan bővíthető hozzáférési pontjaival, a FortiAP-k segítségével biztosíthatja. A FortiAP-ok a FortiGate tűzfalakba integrált menedzsment, vagy felhőalapú menedzsment segítségével is vezérelhetők. Mivel a FortiAP egységek vezérlése központilag lehetséges, telepítésük rendkívül egyszerű, nem igényel technikai tudást.
Összefoglalás
A hálózatbiztonság a magánszemélyektől a KKV-kon át a nagyvállalatokig mindenki számára kiemelt fontosságú terület. A kisvállalatok nem képesek egy bonyolult, egyedi rendszer kiépítésére. Számukra egy olyan, az összes fontos rendszer magába foglaló csomag, mint a Fortinet UTP jelenti a megoldást.
Tudjuk, hogy feltörhetetlen rendszerek nincsenek. A Fortinet UTP azonban olyan biztonságos környezetet teremt, ami a legtöbb kiberbűnözőt képes távol tartani.
Szabja saját igényeire a kisvállalati és az otthoni munkavégzéshez használható Fortinet eszközöket!